filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Berlinale
1988
http://www.berlinale.de
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Czerwone sorgo
(1987)
Yimou Zhang
Kobieta zmuszona jest do zajęcia się winiarnią zmarłego męża. Bandyci, kochanek-alkoholik oraz najeżdżające Chiny japońskie wojsko pogarszają sytuację.
Udział w konkursie głównym
nominacje
Av Zamani
(1988)
Erden Kıral
Biesy
(1988)
Andrzej Wajda
Einer trage des anderen Last
(1988)
Lothar Warneke
Hudodelci
(1987)
Franci Slak
Jarrapellejos
(1988)
Antonio Giménez Rico
Komisarz
(1967)
Aleksandr Askoldov
Kung-Fu master
(1987)
Agnès Varda
Matka Królów
(1982)
Janusz Zaorski
Raport
(1987)
Bruce Myles
,
Michael Pattinson
Telepasja
(1987)
James L. Brooks
Theofilos
(1987)
Lakis Papastathis
Veronico Cruz
(1988)
Miguel Pereira
Walker
(1987)
Alex Cox
Wohin?
(1988)
Herbert Achternbusch
Wpływ księżyca
(1987)
Norman Jewison
Yasemin
(1988)
Hark Bohm
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Oblast
(1987)
Zdravko Barisic
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Arabeski na temat Pirosmaniego
(1985)
Siergiej Paradżanow
Marzenia Reda
(1987)
John Lasseter
Présence féminine
(1987)
Eric Rochant
Unusual Ground Floor Conversion
(1987)
Mark Herman
Xuan Mei Ji
(1987)
Shuchen Wang
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza aktorka
wygrane
[Holly Hunter]
Holly Hunter
jako Jane Craig w filmie
Telepasja
(1987)
Najlepszy aktor
wygrane
[Manfred Möck, Jörg Pose]
Manfred Möck
,
Jörg Pose
Einer trage des anderen Last
(1988)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Norman Jewison]
Norman Jewison
Wpływ księżyca
(1987)
Nagroda specjalna
wygrane
Komisarz
(1967)
Aleksandr Askoldov
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Miłość od pierwszego wejrzenia
(1987)
Pavel Koutský
Za wybitne osiągnięcia
wygrane
Matka Królów
(1982)
Janusz Zaorski
W trudnych czasach zmian politycznych i społecznych matka wychowuje samotnie czterech synów.
Za wybitny wkład artystyczny
wygrane
Veronico Cruz
(1988)
Miguel Pereira
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda w konkursie
wygrane
Komisarz
(1967)
Aleksandr Askoldov
Wyróżnienie specjalne w konkursie
wygrane
Matka Królów
(1982)
Janusz Zaorski
W trudnych czasach zmian politycznych i społecznych matka wychowuje samotnie czterech synów.
Nagroda Specjalna
Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost'
wygrane
Einer trage des anderen Last
(1988)
Lothar Warneke
Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
wygrane
Hasenherz
(1987)
Gunter Friedrich
Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) - wyróżnienie specjalne
wygrane
Kenny
(1988)
Claude Gagnon
Nagroda Interfilm - rekomendacja na forum 'Nowe Kino'
wygrane
Filmowanie rodziny
(1988)
Atom Egoyan
Nagroda Interfilm - wyróżnienie
wygrane
Veronico Cruz
(1988)
Miguel Pereira
Nagroda Interfilm im. Otto Dibeliusa
wygrane
Komisarz
(1967)
Aleksandr Askoldov
Nagroda Interfilm im. Otto Dibeliusa na forum 'Nowe Kino'
wygrane
Der Indianer
(1988)
Rolf Schübel
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC)
wygrane
Komisarz
(1967)
Aleksandr Askoldov
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC) - wyróżnienie specjalne
wygrane
Veronico Cruz
(1988)
Miguel Pereira
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC) na forum "Nowe Kino"
wygrane
En nombre de Dios
(1987)
Patricio Guzmán
Nagroda Międzynarodowego Centrum Filmu dla Dzieci i Młodzieży (CIFEJ)
wygrane
Kenny
(1988)
Claude Gagnon
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) na forum 'Nowe Kino'
wygrane
Ostatni Anglicy
(1988)
Derek Jarman
Film stanowi wypowiedź reżysera na temat upadającego mitu Wielkiej Brytanii.
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji 'Panorama'
wygrane
Brise-glace
(1987)
Raoul Ruiz
Nagroda Pokojowa
wygrane
Signed: Lino Brocka
(1987)
Christian Blackwood
Nagroda Pokojowa - wyróżnienie specjalne
wygrane
En nombre de Dios
(1987)
Patricio Guzmán
Nagroda Teddy
Najlepszy film krótkometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Alfalfa
(1988)
Richard Kwietniowski
Najlepszy film pełnometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Ostatni Anglicy
(1988)
Derek Jarman
Film stanowi wypowiedź reżysera na temat upadającego mitu Wielkiej Brytanii.
Festiwal Filmów dla Dzieci
Nagroda senatora ds. kobiet, młodzieży i rodziny
wygrane
Hasenherz
(1987)
Gunter Friedrich
Wyróżnieni w roku 1988
Komisarz
(
4/5
)
Veronico Cruz
(
3/4
)
Matka Królów
(
2/3
)
Einer trage des anderen Last
(
2/3
)
Ostatni Anglicy
(
2/2
)
Kenny
(
2/2
)
En nombre de Dios
(
2/2
)
Hasenherz
(
2/2
)
Telepasja
(
1/2
)
Wpływ księżyca
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.