filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2003
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
21 listopada
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Japońska historia
(2003)
Alison Tilson
,
Sue Maslin
,
Sue Brooks
nominacje
Szaleństwo w Placid Lake
(2003)
Marian Macgowan
Tajemnica Aleksandry
(2003)
Domenico Procacci
,
Julie Ryan
Wyrównanie rachunków
(2003)
Timothy White
,
Martin Fabinyi
,
Trish Lake
Najlepsza aktorka
wygrane
[Toni Collette]
Toni Collette
jako Sandy Edwards w filmie
Japońska historia
(2003)
nominacje
Rose Byrne
Szaleństwo w Placid Lake
(2003)
Helen Buday
Tajemnica Aleksandry
(2003)
Susie Porter
Teesh and Trude
(2002)
Najlepszy aktor
wygrane
[David Wenham]
David Wenham
jako Johnny Spitieri w filmie
Wyrównanie rachunków
(2003)
nominacje
Gotaro Tsunashima
Japońska historia
(2003)
Heath Ledger
Ned Kelly
(2003)
Timothy Spall
Wyrównanie rachunków
(2003)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Sue Brooks]
Sue Brooks
Japońska historia
(2003)
nominacje
Gregor Jordan
Ned Kelly
(2003)
Paul Moloney
Ratujmy nasz klub
(2002)
Jonathan Teplitzky
Wyrównanie rachunków
(2003)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Sacha Horler]
Sacha Horler
jako Bronwyn White w filmie
Travelling Light
(2003)
nominacje
Melanie Griffith
Pechowe tournee
(2003)
Miranda Richardson
Szaleństwo w Placid Lake
(2003)
Helen Thomson
Wyrównanie rachunków
(2003)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[David Ngoombujarra]
David Ngoombujarra
jako Max Stuart w filmie
Black and White
(2002)
nominacje
Orlando Bloom
Ned Kelly
(2003)
Mitchell Butel
Wyrównanie rachunków
(2003)
David Field
Wyrównanie rachunków
(2003)
Najlepsza aktorka w dramacie lub komedii telewizyjnej
wygrane
[Angie Milliken]
Angie Milliken
jako Amanda McKay w serialu
MDA
(2002)
nominacje
Jane Turner
Kath & Kim
(2002)
Claudia Karvan
W pogoni za szczęściem
(2001)
Deborah Mailman
W pogoni za szczęściem
(2001)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Japońska historia
(2003)
Elizabeth Drake
nominacje
Tajemnica Aleksandry
(2003)
Graham Tardif
Travelling Light
(2003)
Richard Vella
Wyrównanie rachunków
(2003)
Chit Chat Von Loopin Stab
,
3k Short
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Painting with Light in a Dark World
(2003)
Sascha Ettinger-Epstein
nominacje
Love Letters from a War
(2003)
Wain Fimeri
Silent Storm
(2003)
Peter Butt
Wildness
(2003)
Scott Millwood
Najlepsza scenografia
wygrane
Ned Kelly
(2003)
Steven Jones-Evans
Historia życia australijskiego bandyty, który przeciwstawiał się prawu i inspirował ludność, zostając jej bohaterem.
nominacje
Japońska historia
(2003)
Paddy Reardon
Pechowe tournee
(2003)
Michael Philips
Wyrównanie rachunków
(2003)
Nicholas McCallum
Najlepsze kostiumy
wygrane
Ned Kelly
(2003)
Anna Borghesi
Historia życia australijskiego bandyty, który przeciwstawiał się prawu i inspirował ludność, zostając jej bohaterem.
nominacje
Black and White
(2002)
Annie Marshall
Pechowe tournee
(2003)
Emily Seresin
Wyrównanie rachunków
(2003)
Jackline Sassine
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Japońska historia
(2003)
Ian Baker
nominacje
Ned Kelly
(2003)
Oliver Stapleton
Travelling Light
(2003)
Tristan Milani
Wyrównanie rachunków
(2003)
Garry Phillips
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
nominacje
Silent Storm
(2003)
Calvin Gardiner
,
Peter Butt
Najlepszy aktor w dramacie lub komedii telewizyjnej
wygrane
[Shane Bourne]
Shane Bourne
jako Bill "Happy" Henderson w serialu
MDA
(2002)
nominacje
Geoff Morrell
Grass Roots
(2000)
Glenn Robbins
Kath & Kim
(2002)
Ray Barrett
Po burzy
(2003)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Klinika pod kangurem
(2003)
Michael Bourchier
nominacje
Czekoladowy gang
(2002)
Ewan Burnett
Don't Blame the Koalas
(2002)
Noel Price
,
Dennis Kiely
Worst Best Friends
(2002)
Sue Seeary
Najlepszy dźwięk
wygrane
Japońska historia
(2003)
Peter Grace
,
Livia Ruzic
,
Pete Smith
nominacje
Ned Kelly
(2003)
Gary Wilkins
,
Eric Thompson
,
Adrian Rhodes
,
Chris Burdon
Tajemnica Aleksandry
(2003)
James Currie
,
Rory McGregor
,
Andrew Plain
,
Nada Mikas
Wyrównanie rachunków
(2003)
Ian McLoughlin
,
Antony Gray
,
John Schiefelbein
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
nominacje
Silent Storm
(2003)
Julian Ellingworth
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Wildness
(2003)
Michael McMahon
nominacje
Painting with Light in a Dark World
(2003)
Renata Schuman
,
Ellenor Cox
Silent Storm
(2003)
Rob McAuley
,
Peter Butt
The Original Mermaid
(2002)
Ian Collie
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Sztuczne ognie
(2003)
Glendyn Ivin
nominacje
The Visitor
(2002)
Dan Castle
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Władca Pierścieni: Dwie wieże
(2002)
Peter Jackson
,
Fran Walsh
,
Barrie M. Osborne
Drużyna Pierścienia zostaje rozbita, lecz zdesperowany Frodo za wszelką cenę chce wypełnić powierzone mu zadanie. Aragorn z towarzyszami przygotowuje się, by odeprzeć atak hord Sarumana.
nominacje
Godziny
(2002)
Scott Rudin
,
Robert Fox
Jeździec wielorybów
(2002)
John Barnett
,
Tim Sanders
,
Frank Hübner
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[John Clayton]
John Clayton
jako Harry Bond w serialu
Grass Roots
(2000)
za odcinek "By-Election"
nominacje
Samuel Johnson
Po burzy
(2003)
Damien Richardson
W pogoni za szczęściem
(2001)
za odcinek "The Day No Trumpets Sounded"
Francis Greenslade
Welcher & Welcher
(2003)
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Essie Davis]
Essie Davis
jako Beth w filmie
Po burzy
(2003)
nominacje
Sacha Horler
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Art"
Magda Szubanski
Kath & Kim
(2002)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Harvie Krumpet
(2003)
Adam Elliot
Harvie, mimo prześladującego go pecha, nie przestaje być optymistą i na swój nieco ekscentryczny sposób cieszy się życiem.
nominacje
Cane-Toad: What Happened to Baz?
(2002)
Andrew Silke
,
David Clayton
Hello
(2003)
Jonathan Nix
Mother Tongue
(2003)
Susan Kim
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Po burzy
(2003)
Andrew Knight
,
Richard Keddie
,
Andrew Wiseman
nominacje
BlackJack
(2003)
Sally Ayre-Smith
,
Nick Murray
Pocztówkowy bandyta
(2003)
Matt Carroll
The Shark Net
(2003)
Sue Taylor
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Liam Hess]
Liam Hess
jako Greg King w serialu
Don't Blame the Koalas
(2002)
nominacje
Emily Browning
Po burzy
(2003)
Mason Richardson
Teesh and Trude
(2002)
Najlepszy montaż
wygrane
Japońska historia
(2003)
Jill Bilcock
nominacje
Ned Kelly
(2003)
John Gregory
Tajemnica Aleksandry
(2003)
Tania Nehme
Wyrównanie rachunków
(2003)
Ken Sallows
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Szaleństwo w Placid Lake
(2003)
Tony McNamara
nominacje
Blurred
(2002)
Kier Shorey
,
Stephen Davis
Ned Kelly
(2003)
John Michael McDonagh
Teesh and Trude
(2002)
Vanessa Lomma
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Sztuczne ognie
(2003)
Glendyn Ivin
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Japońska historia
(2003)
Alison Tilson
nominacje
Ratujmy nasz klub
(2002)
Mick Molloy
,
Richard Molloy
Travelling Light
(2003)
Kathryn Millard
Wyrównanie rachunków
(2003)
Chris Nyst
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
MDA
(2002)
Denny Lawrence
nominacje
Grass Roots
(2000)
John Eastway
Stingers
(1998)
John Wild
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
W pogoni za szczęściem
(2001)
Amanda Higgs
Najlepszy serial komediowy - sitkom lub skecz
nominacje
Kath & Kim
(2002)
Mark Ruse
,
Jane Turner
,
Gina Riley
Wyróżnieni w roku 2003
Japońska historia
(
8/10
)
MDA
(
3/3
)
Ned Kelly
(
2/9
)
Po burzy
(
2/5
)
Sztuczne ognie
(
2/2
)
Wyrównanie rachunków
(
1/14
)
Szaleństwo w Placid Lake
(
1/4
)
Travelling Light
(
1/4
)
Grass Roots
(
1/4
)
Black and White
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.